Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Úspěchy našich studentů

Umístění v soutěžích v roce 2015/2016 zde.

Jiří Vala

Stříbrná medaile na XX. Mezinárodní astronomické olympiádě

MedaileVala 2015 Tatarstán (Ruská federace) – Kazaň

XX. ročník Mezinárodní astronomické olympiády se konal ve dnech 15. - 23. 10. 2015. Jubilejního ročníku se zúčastnilo 62 soutěžících z 12 zemí světa, Českou republiku reprezentoval pětičlenný tým. V průběhu devíti dnů se soutěžilo ve třech  kolech - v teoretickém, pozorovacím a praktickém. Česká republika vybojovala dvě stříbrnéa jednu bronzovou medaili, z toho jednu stříbrnou získal Jiří Vala.

Bronzová medaile na XIX. Mezinárodní astronomické olympiádě

MedaileVala2 2014 Kyrgyzstán – Biškek

XIX. ročník Mezinárodní astronomické olympiády se konal ve dnech 11. - 21. října 2014. V kategorii alfa (14 – 15 let) soutěžilo celkem 39 soutěžících, z nichž čtyři byli oceněni zlatem, dalších devět dosáhlo na stříbrnou medaili a Jirka se probojoval mezi dvanáct finalistů, kteří získali bronzovou medaili. Česká republika tak získala celkem dvě medaile, jednu stříbrnou a jednu bronzovou.

Aneta Pospíšilová - Bronzová medaile na 43. Mezinárodní chemické olympiádě v Ankaře

Medaile

Soutěže se zúčastnilo 273 soutěžících ze 70 zemí světa. Během studia Aneta vyhrála krajská kola Chemické olympiády kategorie C, B i A. Z celostátního kola kategorie A v roce 2011 pak byla mezi čtyřmi, kteří postoupili na Mezinárodní chemickou olympiádu v turecké Ankaře v roce 2011. Gratulujeme ke krásnému 3. místu v celosvětové konkurenci!

 

Silový čtyřboj: nejsilnější děvčata v kraji jsou od nás!

Nejvýznamnějšího historického úspěchu dosáhly studentky v soutěži silového čtyřboje družstev a jednotlivkyň. V roce 2008 družstvo ve složení Silvie Šilingerová, Radka Bělohoubková, Marie Bartošíková, Sabrina Janošiová obsadilo 2.místo v okrese. 1.místo v kraji, 7.místo v celorepublikovém finále ve Frýdku – Místku. V jednotlivkyních obsadila Silvie Šilingerová 2.místo v okrese a 2.místo v kraji, 10.místo v republice. V roce 2009 družstvo ve stejném složení získalo 2. místo v okrese, 1. místo v kraji, v celorepublikovém finále  v Šumperku se zlepšilo a získalo bronzové umístění  na stupních vítězů za třetí místo. V jednotlivkyních obsadila Silvie Šilingerová 1.místo v okresu, 2. místo v kraji, 4. místo v republice. Radka Bělohoubková obsadila 5. místo v okrese, 7. místo v kraji, 11. místo v republice. Marie Bartošíková obsadila 7. místo v okrese, 6. místo v kraji, 13. místo v republice.

Daniel Lyčka - 2. místo v krajském kole Studentské odborné činnosti obor Historie

Student 3.A třídy Gymnázia /Gymnázium, SOŠ a SOU Mikulov/. V roce 2011 zpracoval odbornou práci na téma Katzelsdorfský zámeček – ztracený, zapomenutý. Zapojil se do soutěže pro studenty středních škol – Studentská odborná činnost /SOČ/ a v oboru Historie získal se svou prací 1. místo v okresním kole, 2. místo v krajském kole a práce byla poslána k posouzení odborné komisi celostátního kola. Jeho práce je přínosem pro regionální dějiny, protože obsahuje ucelené informace o Katzelsdorfském saletu, který byl součástí Lednicko – valtického areálu a v 50. letech byl zničen, protože se nacházel blízko hranice s Rakouskem. Daniel Lyčka chce svou prací upozornit širokou veřejnost na tuto zaniklou a zapomenutou stavbu LVA a usiluje o zachování zbytků stavby a důstojnou úpravu jejího okolí tak, aby vše bylo uchováno i pro budoucí generace.