Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Zájmové kroužky a aktivity

Školní pěvecký sbor Gaudium

Máte rádi hudbu a zpěv? Hrajete na nějaký hudební nástroj? Chcete zažít natáčení CD nebo úžasnou atmosféru když zpíváte pro své blízké na vánočním koncertě nebo na gymplfestu? Chcete si zazpívat v zahraničí nebo zažít  plno legrace na soustředění, kam pojedete s partou báječných mladých lidí? Chcete vidět nejkrásnější holky a kluky na gymiku? Jestli si odpovíte alespoň jednou ANO, pak jste na nejlepší cestě stát se členem pěveckého sboru GAUDIUM, který existuje na naší škole už 13 let. Jsme dobrá parta, zpíváme každý čtvrtek 2 hodiny, jezdíme na různé festivaly v České republice i v zahraničí, organizujeme sborová soustředění a koncerty. Budeme rádi, když se mezi nás přijdete podívat a zazpíváte si s námi. Těšíme se!

Fotogalerie  

Posilování

Pokud chceš být fit a máš chuť si zacvičit, už nebrání ti nic, navštívit školní posilovnu :) Kroužek „Posilování“ probíhá každé pondělí po vyučování, tak přijď udělat něco pro své zdraví, vytvořit dobrý kolektiv, najít si nové kamarády nebo se připravit na silové soutěže.

Fotogalerie  

Sportovní hry

Chcete si zahrát míčové hry, sportovat, zvýšit svoji fyzickou zdatnost??? Kdy: pátek - 13.30h – 15.00h Místo: sportovní hala školy Kroužek - sportovní hry se zaměřuje především: na míčové, pálkovací hry a kondiční cvičení, podle výběru a zájmu studentů. V kroužku sportovních her může probíhat příprava:
  • na jednotlivé soutěže, které budou pořádány v průběhu roku ASŠK
  • na talentové zkoušky z tělesné výchovy na vysoké školy

Kroužek sportovní hry vychází z koncepce zvyšování fyzické zdatnosti studentů a navazuje na předmět tělesná výchova.

 

Dramatický kroužek

„Divadlo je podivuhodná věc. Režisér nechápe, co chce autor, herci nerozumějí, co po nich chce režisér, a diváci nevědí, co se děje na jevišti.“

August Strindberg

Tak toho se nebojte. Náš „dramaťák“ TV Gympel pobaví, rozesměje, poučí, všichni určitě porozumějí a pochopí, co se děje na jevišti. Jestli vás láká svět krásných slov, hraní divadla, gagů, jste naším člověkem. Zjistíte, že máte dobré nápady – jak ztvárnit svou roli, jak ji ozvláštnit gestem, kostýmem, vytvořením scény. Naučíte se krásně a dobře mluvit, což využijete i třeba u prezentací v jednotlivých vyučovacích předmětech. Zájemci o recitaci se v kroužku připravují na soutěže. Daří se nám v nich, pravidelně se studenti probojují do krajských kol, některým se již také podařilo postoupit do celostátní přehlídky. Mimo tyto aktivity připravujeme program pro maminky s malými dětmi (pro kroužek při DDM), také pro důchodce, ve škole vystupujeme na Dni otevřených dveří a na Gymplfestu. Pokud i Ty máš chuť zažít „prkna gymiku“, neboj se a přijď!! Scházíme se každou středu 7. a 8. hodinu (13:30–14:55) v knihovně. Fotogalerie  

Kroužek chemie

Kroužek je zaměřen na badatelsky orientovanou výuku přírodních věd – především chemie, nejen na teoretickou průpravu, ale i na praktické dovednosti. Kroužek se koná pod vedením Daniely Hasníkové ve středu a je rozdělen do dvou skupin:

  • mladší žáci (sekunda, tercie) probíhá 7. vyučovací hodinu
  • starší žáci se pak setkávají 8. Po 7. vyučovací hodině

Žáci si vyzkouší metody, na které je v běžné hodině nedostatek času, rozšíří své znalosti přírodních věd, vyzkouší si připravovat a provádět zábavné pokusy, naučí se správně formulovat závěry ze získaných poznatků, popsat průběh reakcí. Společně připraví Den otevřených dveří v chemii, budou propagovat tuto vědu i v rámci Gymlfestu a na případných přehlídkách vědy. Náměty budou čerpány i z předchozích let soutěže chemické olympiády.

Fotogalerie  

Kroužek matematiky

Baví tě matematika, ale ne úplně všechno jsi pochopil ve výuce? Kroužek matematiky je pro všechny, kteří si chtějí zopakovat základy matematiky pro střední školy. (Určeno primárně pro studenty 1.A k lepší adaptaci na výuku na střední škole).

 

Šachy

Chcete relaxovat po náročném dni ve škole? Přijďte si zahrát šachovou partii. Každý čtvrtek od 13.15 do 14.00 hod. Můžete se domluvit i na jindy, není to problém, šachový materiál je k dispozici v kabinetě fyziky.

 

Kroužek německého jazyka

Zajímá tě němčina? Mluvíš rád v cizím jazyce a ve výuce ti to nestačí? Přijď se s námi pobavit o běžných tématech a zdokonal své jazykové dovednosti. Kroužek je prvotně určen pro studenty, kteří mají zájem maturovat z německého jazyka.

 

Kroužek fyziky

Pokud vás zajímá fyzika, tedy velmi zjednodušeně věda, která se zabývá obecnými zákonitostmi hmotného světa (co je to hmota?), nebo aspoň nevylučujete, že by vás mohla zajímat, přijďte mezi nás.

Jednou týdně, vždy v pátek odpoledne, experimentujeme, děláme pokusy, které nám umožní prohlédnout „běžné“ jevy podrobněji a přitom si procvičíme různé praktické dovednosti, diskutujeme a odhadujeme průběh experimentů, vyvozujeme závěry a snažíme si sjednotit myšlenky, a zjišťujeme, že i „obyčejné věci“ mohou být hodně zajímavé, vyrábíme jednoduchá zařízení, která by nám pomáhala zkoumat jevy okolo nás. Fotogalerie  

Fotogalerie ke stránce