kolo
Malujeme barvami země
autor Jiří Souchop - Středa, 14. září 2011, 22.08
 

Vyhodnocení česko-rakouského projektu Malování barvami země

16. června 2011 se konalo v areálu muzea Slovanského hradiště v Mikulčicích finále projektu financovaného EU "Malujeme barvami Země".

Celkově se projektu účastnilo 27 škol z jižní Moravy a Dolního Rakouska, celý projekt probíhal pod uměleckým vedením profesorky Ireny Ráčkové z Rakouska. Sešlo se více než 120 uměleckých děl v tónech barev země, které byly předloženy k hodnocení mezinárodní porotě.

Na mikulčickém setkání měli mladí umělci možnost účastnit se mnoha "workshopů", od lukostřelby, po kresbu hlaholice, poznávání archeologických nalezišť v terénu apod. O hudební zábavu se postarala místní studentská hudební skupina Šroti.

V odpoledních hodinách proběhlo oficiální udílení ocenění jednotlivým kategoriím, vyhodnoceny byly kategorie mladší a starší žáci a kategorie čeští a dolnorakouští mladí výtvarníci.

Za českou stranu se o naši výtvarnou propagaci starala paní Bc. Silvie Malíková, kulturně výchovná pracovnice Slovanského hradiště v Mikulčicích, které děkujeme za milé rady a příjemné zprostředkování setkání s netradičními přístupy ve výtvarném umění.

Na počátku září jsme obdrželi hezky graficky zpracovaný Katalog výtvarných prací, které získaly ocenění odborné poroty. K textu přikládám i fotogalerii.

Vyhodnocení II. kategorie:

5. místo – Petra Kovácsová, Denisa Coufalová, Linda Horváthová, Simona Vychodilová, Pavla Lehnertová – Naděje krvácející planety

6. místo – Tereza Lefnerová, Bára Źemberová, Kateřina Doffková - Očekávání života

7. místo – Dan Lyčka, Lenka Garčicová – Matka Příroda v průběhu života

9. místo – Tereza Salajková, Šárka Šubová – Tajemství přírody

BLAHOPŘEJEME!

Mgr. Jana Tichá


zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach