kolo
Setkání absolventů 2011
autor Jiří Souchop - Čtvrtek, 6. říjen 2011, 09.07
 

 Oslavy 380 let Gymnázia Mikulov

1. 10. 2011 se završily oslavy 380. výročí založení Gymnázia Mikulov Setkáním absolventů a hostů. Již dopoledne se začaly chodby školy plnit prvními návštěvníky. Oficiálně oslavy zahájili vzácní hosté – hejtman Jihomoravského kraje pan M. Hašek, senátor J. Hajda, otec Lukáš z piaristického řádu, starosta města Mikulova pan R. Koštial a ředitel družebního Gymnázia z Galanty na Slovensku.
Hejtman Hašek všechny ujistil, že Kraji záleží na dalším chodu školy v osmiletém i čtyřletém studiu, starosta dodal, že si váží spolupráce s Gymnáziem, která bude nadále pokračovat, Město bude školu podporovat v jejích aktivitách. Otec Lukáš vzpomněl dlouhou tradici piaristických škol a jejich význam od dávných dob dodnes – vždyť i naše škola vzdělala celou řadu skvělých osobností. Ředitel z Galanty popřál vše nejlepší k výročí a vyjádřil radost, že družba bude nadále obohacovat obě školy a jejich studenty. Po hezkém zahájení oslav si již mohli absolventi, kteří se sešli v hojném počtu, procházet školu, podívat se do svých bývalých tříd, usednout znovu do „svých“ lavic, při tom si prohlédnout výstavy studentských prací, prezentace, ukázky pokusů v laboratořích, posedět se svými bývalými spolužáky na hlavním nádvoří a zavzpomínat při občerstvení a hudbě cimbálové kapely Kasanica. Zájem měli o almanachy – starší i nově vytvořený, který mapuje posledních deset let života školy, také o odborné publikace vytvořené bývalými studenty, jež se vztahují k Mikulovsku – vždyť někteří absolventi žijí již na jiných místech, ale o své studijní město se stále zajímají. Nejvzdálenějšími účastníky oslav byli absolvent žijící nyní např v Liberci, Humenném, Kraslicích. Dokonce jeden z bývalých studentů se pochlubil, že mu je již 90 let! Při prohlídce školy absolventi dobře hodnotili výzdobu tříd, vybavenost, prezentace...
Celý program doplnil koncert v kostele sv. Jana – vystoupil gymnaziální sbor Gaudium (dokonce se připojili bývalí členové sboru, dnes studenti vysokých škol), Virtuosi di Mikulov a komorní sbor ZUŠ. Na ukončení Setkání absolventů se ještě v kostele sv. Jana uskutečnila mše svatá, která byla sloužena i za naše Gymnázium. 380 let školy, to je významné výročí pro školu, zavazuje nás k úctě k tradicím, ale právě proto chceme také být školou 21. století, jak se návštěvníkům ukázala na setkání.

Video ze Setkání najdete na:

http://www.youtube.com/watch?v=Iqg6k8mayas

foto: http://gymik.cz/fotogalerie/


zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach