kolo
Studenti čtou a píší noviny
autor Jiří Souchop - Úterý, 15. listopad 2011, 14.04
 

Skončilo podzimní kolo projektu Studenti čtou a píší noviny

Náš gymik se již čtvrtým rokem zapojuje do tohoto projektu MF Dnes, v letošním školním roce hlavně třídy septima a 3. A, ale svými články přispěli i studenti z jiných tříd. Redakce novin podzimní kolo vyhodnotila a uveřejněná čísla jsou jistě zajímavá. Do projektu se zapojilo 26 080 studentů ze 436 škol. Všichni dostávali po šest týdnů noviny zdarma, seznamovali se s tím, jak noviny vznikají a jak se „papírové“ zpravodajství liší od internetového. Sami studenti se vyjadřovali k zadaným tématům, největší ohlas vzbudilo zadání o dnešním školství – názory poslalo 4 925 studentů, což je podle vyjádření redakce historický rekord v celém pětiletém průběhu projektu.

Potěšilo nás, že dva studenti z naší školy svými články natolik zaujali redakci, že se jejich příspěvky objevily v tisku (E. Šmidová, M. Dostál), ostatní příspěvky jsou k dispozici na webu MF Dnes.

Z redakce jsme také obdrželi následující zprávu:

„Samotný projekt ještě nekončí. Připravili jsme pro Vás a Vaše studenty pokračování ve formě soutěže o "Nejčtenější příspěvek na blogu iDNES". Princip je jednoduchý. Autoři tří článků, které na blogu iDNES.cz přečte nejvíce lidí, tedy ty nejčtenější, obdrží herní konzoly Microsoft XBOX 360 4GB. Soutěž bude zahájena v nejbližších dnech a předpokládané ukončení a vyhlášení vítězů plánujeme v 51. týdnu tohoto roku. Pravidla budou k nalezení na http://epaper.mfdnes.cz/o-mf-dnes/projekty/studenti-ctou-a-pisi-noviny.“

Projekt bude pokračovat na jaře a bude jistě zajímavé, jakými tématy redakce opět studenty zaujme.


zavřít

Předměty online

Vidíte pouze předměty pro rok 2014/2015. Pro zobrazení všech předmětů použijte tento rozcestník.

Stáhnout almanach