Sdílet na Twitteru Sdílet na FB

Novinky a aktuality

26březen
2015

Exkurze do VIDA Centra

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Dne 9.3. navštívili naši studenti VIDA centrum. Exkurze proběhla v rámci projektu OPVK s názvem "Podpora přírodovědného a technického vzdělávání na středních školách v Jihomoravském kraji", který na naší škole úspěšně běží již druhým rokem. Více se dozvíte zde.

logo_projekt

Připojené dokumenty: vida_centrum, logo_projekt

20březen
2015

Exkurze v Domově pro seniory

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Exkurze Břeclav DD

Připojené dokumenty: Exkurze Břeclav DD

18březen
2015

Silový čtyřboj

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Víte, jaký je rozdíl mezi Naganem 1998 a silovým čtyřbojem pořádaným SPŠ a OA Břeclav? Žádný! Domů jsme odjeli se zlatem a to bylo pro nás nejlepší zakončení už tak krásného dne.

Pro naše paní učitelky a učitele nastal začátkem měsíce těžký úkol, vybrat ty nejlepší z nejlepších. Naše výprava se skládala z pěti dívek a tří kluků v čele s naším vlajkonošem, paní učitelkou Vlašicovou. I přes značnou konkurenci, jak v chlapeckých, tak dívčích disciplínách, jsme si domů odvezli celkem šest cenných umístění.

Největším tahounem se zajisté stal Radek Němec (septima), který s přehledem ovládl silový čtyřboj a stal se celkovým vítězem soutěže. Výborných výsledků dosáhl také Tomáš Hlavenka (3KČ), který vyhrál společně s Radkem Němcem disciplínu „Svis vznesmo“ a dále přidal velmi cennou stříbrnou příčku z těžké (a to doslova) disciplíny „Benchpress“.

Dívčí skupina měla konkurenci snad největší, rozhodovaly i pouhé centimetry a sekundy a proto si velmi vážíme suverénních výkonů Táni Trefilíkové (2. A) a Broni Zajícové (sexta), které ve šplhu a trojskoku nedaly šanci nikomu jinému a staly se vítězkami uvedených disciplín.

Chtěl bych pogratulovat všem soutěžícím, i těm, kteří nemají žádnou medaili, ale i přesto mohou být na sebe hrdí, protože při takové konkurenci, je jakékoliv místo, místo zlaté. Nezbývá nic jiného, než další poctivé tréninky a řádně protáhnout kosti, ať příští rok máme zlata dosti.

Za všechny soutěžící, Matěj Girášek (3.A)

16březen
2015

Silo Mikulov

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Dne 13.3.2015 jsme se žáky třídy 1.KP navštívili v rámci exkurze firmu Navoz Mikulov (silo), která laboratorně prověřuje kvalitu a uskladňuje kukuřici a obilné zrno. Paní Chromíková nás seznámila a prakticky ukázala rozbory, které provádí před uskladněním zrna do sila. Prohlédli jsme si také příjem aut a v samotném silu velín, z kterého se kontroluje uskladnění. Nakonec jsme vystoupili až na samý vrchol sila. Poté jsme si prohlédli prodejnu Chevron, která prodává a provádí servis gastronomického zařízení. Exkurze splnila plně svůj cíl. Byla velmi zajímavá a poučná. Bc. Miroslav Dufek Silo

12březen
2015

TAJEMSTVÍ VÝROBY ZMRZLINY

Do kategorie Nezařazené přidala(a) ivana.gattingerova

Žáci třetích ročníků učebních oborů Kuchař-číšník a Cukrář podnikli zajímavou exkurzi za tajemstvím výroby zmrzliny. Navštívili společnost CESK a.s. FRIGOMAT, která patří k významným dodavatelům vybavení do gastronomických zařízení, jako jsou restaurace, kavárny, bary, hotely a především cukrárny. Italská značka Frigomat je jedním z lídrů zmrzlinářského a cukrářského odvětví působící po celém světě. V průběhu exkurze se žáci seznámili se stroji na výrobu zmrzliny, např. s pastérem (stroj na tepelnou úpravu zmrzliny), s výrobníky zmrzliny a se šokéry (stroje na řízené ochlazování) a se samotnou výrobou zmrzliny. Poté si žáci vyzkoušeli postupně výrobu zmrzliny prakticky, např. vanilkovou, pistáciovou, višňovou a dokonce i okurkovou.                  

Připojené dokumenty: WP_20150304_13_02_07_Pro, WP_20150304_11_48_26_Pro

04březen
2015

Pojízdné planetárium

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Dne 18. února 2015 zavítalo na naše gymnázium tzv. „pojízdné planetárium“. Bylo nám řečeno, že vše proběhne ve velké tělocvičně, tak jsem si zkoušela představit, jak by asi vypadalo ono zařízení. Po několika už opravdu absurdních nápadech jsem nad tím radši přestala přemýšlet. Došli jsme tedy do tělocvičny a tam bylo nafouknuté „iglů“. Teda iglů to bylo podobné pouze tvarem. Vzhledově jsem se dívala na vesmírnou loď z Hvězdných válek.

Když jsme vešli dovnitř, lehli jsme si na zem a pán, organizátor onoho projektu, nás obeznámil s následujícím programem. Shlédli jsme film jak o vzniku života na naší planetě, tak o vzniku samotné Země a Slunce. nevěděla jsem, kam se dívat dřív. Obraz byl promítán po celém plášti kopule. Po dokumentu nás čekal malý kvíz ohledně vesmíru. Holky proti klukům. Jménem našeho týmu říkám: „Holky jsou nejlepší!“ Sice o 1 bod, ale to se už zmiňovat nemusí.

Na závěr bych dodala ještě pár slov. Cítila jsem se jako bych byla přímo ve vesmíru, jako malé dítě, které objevilo něco úžasného. Myslím, že většina studentů byla pojízdným planetáriem opravdu nadšena.

Anežka Zvonková

Připojené dokumenty: 20150219_085316, planetarium1

02březen
2015

PLES GSS MIKULOV

Do kategorie SOŠ přidala(a) elen.michnova

V sobotu 14. února 2015 byl projevem ředitele školy PaedDr. Stanislava Svobody zahájen X. společenský ples naší školy, který se letos konal v reprezentativních prostorách hotelu Galant Mikulov.

Studenti a studentky SOŠ za tónů písně Give me love předvedli pod vedením Mgr. Dagmar Břečkové skvěle secvičenou slavnostní polonézu, taneční pár tanečního studia MORAVA ve svých vstupech zatančil ukázky standardních a latinskoamerických tanců a příjemným oživením byl i taneční vstup studenta pražské taneční konzervatoře Patrika Mikera.

Celým příjemným večerem a nocí nás provázely hudební skupiny Slow Hand Band, Melody Gentlemen Lednice a cimbálová muzika Píšťalenka. Spokojení tanečníci se rozcházeli až dlouho po půlnoci, mnozí z nich s bohatou výhrou v tombole.

Děkujeme všem organizátorům a sponzorům a příští rok se těšíme opět na viděnou!

Připojené dokumenty: _DSC0205, _DSC0404, _DSC0368, _DSC0349, _DSC0230, _DSC0216, _DSC0201, _DSC0413, _DSC0162

20únor
2015

Kuchaři v cukrářské dílně

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

KIF_3053 KIF_3060 KIF_3056 KIF_3107 Kuchaři v cukrářské dílně V letošním školním roce máme možnost zpestřit si výuku odborného výcviku také v cukrářské dílně. Pod vedením paní učitelky Jany Orsáčkové pečeme nejen tradiční cukrářské výrobky prodávané ve školní cukrárně Eden, ale také moučníky podle našich receptů, např. tiramisu, mléčný řez, ananasový řez s ořechy. Do cukrářské dílny chodíme velmi rádi, protože máme možnost naučit se něco nového a rozvíjet svoji kreativitu . Žáci 3. ročníku oboru Kuchařské práce

Připojené dokumenty: KIF_3107, KIF_3056, KIF_3060, KIF_3053

20únor
2015

Ochutnali jsme anglickou kuchyni

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Dne 17. února 2015 připravovali žáci třídy 1.KP Dan Brychta a Ondřej Latýn pokrm evropské kuchyně - menu Velké Británie. Ostatní žáci vařili pokrm podle učebního plánu, se zaměřením na vařené vložky do polévek. Na přípravu menu si žáci dali záležet, bylo vzhledné voňavé a chutné. Menu: - Polévka z volské oháňky - Skotské řízky - Vařená růžičková kapusta - Banánové překvapení IMG_0372     IMG_0375

Připojené dokumenty: IMG_0375, IMG_0372

16únor
2015

Exkurze do pekařství MaJa

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

Dne 11. února 2015 navštívili žáci 1. a 2. ročníku učebního oboru Cukrář rodinné pekařství MaJa v Dolních Dunajovicích. Seznámili se s přípravou slaného i sladkého pečiva, se základem na chlebové těsto, výrobou korpusů čajového pečiva. Dále viděli veškeré technické vybavení pekárny - hnětač na 100 kg a 40 kg těsta, rozvalovačku, děličku na těsto, stroj na tvarování rohlíků a chleba, pec na chléb s plně mechanickým asistentem vkládání a vytahování chlebů.

Snímek 001

Snímek 011

Připojené dokumenty: Snímek 011, Snímek 001

05únor
2015

Tomáš Lahoda na Gymiku

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Gymnázium Mikulov Vás srdečně zve na přednášku akademického malíře Tomáše Lahody a sochaře Radka Nivnického.

Přednáška se koná v pátek 6. února 2015 od 11 do 13 hodin v Purkyňově sále v budově SOU.

Prohlédněte si plakát k akci.

Připojené dokumenty: pozvanka_gymik

03únor
2015

Jeseník 2015

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

Naše škola se v lednu tradičně účastnila cukrářské soutěže „O PRIESSNITZŮV DORTÍK“ na Střední odborné škole gastronomie a farmářství v Jeseníku. Žákyně 3. ročníku oboru Cukrář Michaela Hudcová soutěžila ve třech disciplínách: dort na téma „Roční období“ - LÉTO, zdobení perníčků daného tvaru a čokoládová mašle. Na této soutěži předvedli své umění mladí cukráři z celé České republiky. Tentokrát jsme si medaili nepřivezli, ale v celkovém hodnocení se naše žákyně umístila na pěkném 10. místě. Blahopřejeme. CIMG1508        

Připojené dokumenty: CIMG1508

02únor
2015

Výběrové řízení na dodávku přenosných dotykových zařízení.

Do kategorie Nezařazené přidala(a) lukas.ruzicka

GSS Mikulov vyhlašuje výběrové řízení na dodávku 20ks přenosných dotykových zařízení. Podrobnosti naleznete v dokumentech v přiloženém souboru ve formátu zip.

Připojené dokumenty: publikacevzvynammtkrajeanaestrnky

27leden
2015

Ochutnali jsme Skandinávskou kuchyni

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

20. ledna 2015 připravovaly žákyně třídy 1.KP Petra Šuldesová a Sabina Wunderlová pokrm evropské kuchyně - menu Skandinávských zemí. Ostatní žáci vařili pokrm podle učebního plánu, se zaměřením na přílohy z rýže. I když se zdálo, že příprava Skandinávské kuchyně bude složitá, děvčata nic nepokazila, pracovala samostatně a všem nám při degustaci moc chutnalo. Menu:    - Jarní polévka  /Dánsko/ - Telecí závitky se žampiony  /Švédsko/ - Pečená bramborová kaše  /Norsko/ - Moučník: čokoládový koláč s mandlemi  /Finsko/. Výuku vaření jsme si zpestřili a těšíme se na další pokrmy Evropy.   IMG_0355    IMG_0357

Připojené dokumenty: IMG_0357, IMG_0355

19leden
2015

Lyžařský kurz Rokytnice 2015

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Letošní lyžařský kurz proběhl tradičně v Rokytnici nad Jizerou již začátkem ledna. Měli jsme veliké štěstí, protože v den našeho příjezdu napadlo asi 30cm sněhu. Sníh se udržel po celý týden a tak jsme si mohli užívat zimního počasí dle libosti.

Výuka lyžování probíhala na svazích Pařez a Studenov. Zatímco Studenov byl zpočátku pro některé lyžaře poněkud oříškem, Pařez poskytl pohodlné útočiště pro všechny. Během týdne učinili všichni účastníci znatelné pokroky a kurz je tak naplnil optimismem do příštích let: "Tak já nakonec budu přece lyžovat, mámo."

Leč nejen lyžováním živ je člověk a tak jsme si hleděli užít každou volnou chvilku. Zpívalo se, jedlo, karbanilo. A pokud neumřeli, žijí šťastně až do dnes. A já u toho byl, také jsem hodoval a pil, jenže tam měli papírovou zem a já při své váze jsem se propad sem.

13leden
2015

Gaudium v době adventní

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

V letošním předvánočním čase pěvecký sbor GAUDIUM potěšil svým zpěvem mnoho posluchačů na různých místech. V týdnu od 15. - 19. prosince se sbor představil se svým vánočním programem v domově sociální péče „Srdce v domě“ v Klentnici, v kostele svatého Mikuláše v Perné, v Nástupním sále mikulovského zámku a v kostele svatého Jana Křtitele v Mikulově. Velký dík patří všem zpěvákům, kteří věnovali svůj volný čas přípravě těchto koncertů a přispěli tak ke kráse adventní doby.

Několik ilustračních fotografií najdete ve fotogalerii.

Se žáky třídy 1.KP jsme se rozhodli, že v rámci zpestření vyučování odborného výcviku budeme připravovat během 2.pololetí školního roku 2014/2015 pokrmy evropských kuchyní. Vytvořili jsme dvojice, anonymně vylosovali kuchyni, jejíž pokrm bude každá dvojice  připravovat. Sami si volíme celé menu, které vynormujeme a připravíme pracovní postup, během 14 dní se na tento pokrm můžeme připravit teoreticky nebo si ho i doma vyzkoušet. Pokud tedy nevíte co chutná v Evropě, my to už brzy vědět budeme a rádi se s vámi o to podělíme. Učitelka OdV Bohumila Servusová

18prosinec
2014

Dramaťák hraje pro maminky s dětmi

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Dramatický kroužek Gymnázia Mikulov uspořádal představení pro maminky s dětmi. Přečtěte si více v článku v přiloženém souboru (docx).

Připojené dokumenty: dramataksdetmi

15prosinec
2014

Vítězové losování Dne otevřených dveří

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Vylosovaní účastnící Dne otevřených dveří na Gymiku jsou:

  • Anna Doleželová (ZŠ Pavlovská)
  • Matěj Hoffmann (ZŠ Valtická)
  • Jana Trubačová (ZŠ Slovácká)

Vítězům gratulujeme!

Ozvěte se prosím paní učitelce Svatavě Palíškové.

11prosinec
2014

Anglické divadlo na Gymiku

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Ve čtvrtek 11. prosince se v mikulovském kině hrála dvě anglická divadelní představení pro studenty GSS Mikulov. Více se dočtete v přiloženém souboru (doc).

Připojené dokumenty: detectives

11prosinec
2014

Den otevřených dveří

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Stejně jako každá jiná škola i ta naše pořádala v letošním školním roce první Den otevřených dveří – akci věnovanou veřejnosti, kde se budoucí studenti a zájemci mohou zábavnou formou dozvědět něco o naší škole a vidět většinu jejích prostor. Škola se od brzkých ranních hodin proměnila v jednu velkou výstavní plochu plnou obrazů, nazdobených tříd a přichystaných pokusů. Ze sborovny se již linula vůně kávy a čaje, protože se připravovalo pohoštění pro hosty. Všichni studenti, kteří se přihlásili na jednotlivá stanoviště, se už od rána pohybovali v jeho blízkosti. Vše se ještě znovu kontrolovalo, vyleštily se poslední šmouhy na lavicích a už se netrpělivě čekalo na první návštěvníky.

Proběhlo celkem pět prohlídek – v 9 hodin (pro 9. třídu ZŠ Valtická), v 10 hodin (zvláště pro seniory z Domova důchodců), dále ve 13, 15 a 16 hodin. Na začátku všechny přivítal pan ředitel, sdělil základní informace o škole a o studiu a pak už se návštěvníci vydali na jednotlivá stanoviště. Účastníci se po zahájení přemístili nejdříve do nově zrekonstruované knihovny, kde již čekali členové dramatického kroužku TV Gympel a jejich Příhody ze školy. Pokračovalo se do učebny angličtiny, kde byly vystaveny projekty, kterých se škola účastnila, studenti návštěvníky informovali o výuce angličtiny na naší škole a zahráli si s nimi i různé hry (samozřejmě v angličtině). Dále už byl na řadě školní sbor Gaudium, který zazpíval čtyři skladby nejen z chystaného vánočního koncertu. Ve výtvarné učebně studenti představili své práce, vystoupili zástupci studentské rady a prezentovaly se také kroužky origami a šachy. Následovala pracovna fyziky a zajímavé pokusy, pracovna biologie s různými exponáty z oblasti fauny i flóry. Prohlídku traktu odborných učeben ukončilo poslední stanoviště - chemie s pokusy (převážně hořlavými, vybuchujícími, světélkujícími a překvapivými), které měly jako vždycky velký úspěch.

Na závěr čekalo hosty malé pohoštění. Návštěvníci měli možnost projít také do vedlejší budovy SOU, prohlédnout si prostory a získat informace o jednotlivých oborech. Tak proběhl první den, kdy byla naše škola otevřená pro širokou veřejnost. Další Dny otevřených dveří se budou konat ještě v sobotu 24. 1. 2015 dopoledne a ve středu 11. 2. 2015 odpoledne.

Tomáš Foltán, sexta

Rozsáhlou sbírku fotografií ze Dne otevřených dveří, který se konal dne 10.12.2014, nám poslala Bára Vítová.

11prosinec
2014

Perný měsíc našeho studenta

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Během jednoho měsíce se náš student kvinty Jiří Vala účastnil několika významných akcí:

20. 11. 2014 byl oceněn hejtmanem Jihomoravského kraje Michalerm Haškem za mimořádné úspěchy a reprezentaci JMK na Mezinárodní astronomické olympiádě.

1. 12. 2014 reprezentoval naši školu a kraj v celostátním kole Logické olympiády, které se konalo v Míčovně Pražského hradu. Z celkového počtu 65 soutěžících v kategorii střední školy se umístil na 13. místě.

7. 12. 2014 se zúčastnil natáčení soutěže Zlatý oříšek 2014 v České televizi. Do finále této soutěže bylo vybráno 30 nejúspěšnějších dětí z České republiky, z nichž 10 bylo oceněno odbornou porotou a získalo hodnotnou cenu. Pořad bude odvysílán 1. 1. 2015 na ČT 2 ve 13.50 hod. Podívejte se, jak to dopadlo.

17. 12. 2014 se uskuteční setkání úspěšných studentů s ministrem školství Marcelem Chládkem v Ballingově sále Národní technické knihovny v Praze, kam byl Jirka pozván.

Kamila Kmetová

10prosinec
2014

Školní desatero

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Netradiční konec výuky zažili žáci na Svobody 6 v pátek 5. 12. 2014. Od 11:00 hodin zde probíhal mítink v rámci projektu Jak nepodrazit sám sebe Aneb dej i škole šanci. Tato akce byla zaměřena na práci se školním řádem a žáci měli ve skupinách možnost vyjadřovat se k jednotlivým bodům školního řádu,  sdělovali si  jak jednotlivé body vnímají oni a jak učitelé. Dalším úkolem pro skupiny bylo vytvoření desatera pro Spokojený život ve škole. Na závěr proběhla prezentace jednotlivých skupin v tělocvičně školy a byli odměněni ti, kteří byli pro skupinu největším přínosem, na nich se musela shodnout celá skupina.  Výsledné výstupy jsou zveřejněny na nástěnkách ve škole. Děkujeme všem účastníkům mítinku za velmi vstřícnou atmosféru a odvahu nebát se říct svůj názor na správném místě a ve správný čas. Mgr. Iva Šrámková CIMG2713CIMG2721CIMG2720

Připojené dokumenty: CIMG2720, CIMG2721, CIMG2713

03prosinec
2014

Příběhy bezpráví

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Projekt Příběhy bezpráví je jednou z možností, jak seznámit mladé lidi s významnými kapitolami moderních dějin.

Gymnázium této možnosti využívá už deset let, tedy od roku 2004, kdy na základních a hlavně na středních školách projekt začínal.

Letos se sešli studenti třetích a čtvrtých ročníků 18. listopadu, aby se podívali na film věnovaný 25. výročí sametové revoluce. Hostem, který s nimi besedoval o filmu i o událostech z roku 1989, byl starosta Dolních Dunajovic, Mgr. Josef Hasník.

Lenka Danadová

Několik fotografií si můžete prohlédnout ve fotogalerii Příběhy bezpráví.

01prosinec
2014

Bílá prodloužená

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

V pátek 14.11. se v hotelu Galant konala bílá prodloužená pro studenty sexty, 2.A a kvinty, kteří každé pondělí navštěvují kurzy tanečních pod vedením pana Kosmáka.

Po 7 kurzech jsme našim rodičům, příbuzným a přátelům předvedli co všechno jsme se naučili. Čím víc se večer blížil, tím víc stoupala nervozita. Šestá hodina odbila a my zahájili večer polonézou, při které dívky dostávaly od kluků květiny. Následovala mazurka a waltz. Při pánské květinové volence, která se následně vztahovala i na maminky partnerek jsme předvedli jive, cha-chu, tango, blues, slowrock, waltz a námi všemi oblíbenou českou polku.

V průběhu večera byla i volba o nejoblíbenějšího tanečníka a nejoblíbenější tanečnici. Dívky připínaly klukům mašličky a naopak kluci hodnotili dívky náhrdelníky. A že některé byly opravdu originální! Nejoblíbenějším tanečníkem se stal Tomáš Foltán a nejoblíbenější tanečnicí My Linh Ong. Oba předvedli se svými tanečními partnery svůj oblíbený tanec - cha-chu. Celý večer jsme všichni protančili a užili si ho. Po tomhle večeru nám už jen zbyly vzpomínky a mnoho fotek.

Těšíme se na závěrečnou barevnou prodlouženou, která se bude konat 19.12. v Charvatské Nové Vsi.

My Linh Ong

Ve fotogalerii (Bílá prodloužená) naleznete několik fotografií z prodloužené.

28listopad
2014

Pišqworky 2014

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

V pátek 21.11. se konalo krajské kolo celostátní týmové soutěže v piškvorkách – PISQWORKY 2014. Naše škola zde měla zastoupení v podobě jednoho týmu ve složení: Jirka Vala, Olda Beránek, Janík Kocáb, Lukáš Míček a Terka Svěchotová. Krajského turnaje se účastnili již potřetí a nasbírané zkušenosti byly znát. Povedlo se jim vylepšit umístění z předchozích dvou let a poprvé dokázali vystoupat na medailové pozice. Bylo z toho krásné 3. místo, jen škoda, že do celostátního kola postupovaly pouze první 2 týmy. Tak snad to vyjde příště!

Víc v následujících odkazech:

23listopad
2014

Studenti gymnázia forenzními specialisty

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

Pozor! Jsou zde. Mezi Vámi. Mezi námi. Mezi námi všemi. Vypadají jako ostatní, ale jsou nebezpeční. Nebezpeční pro padouchy! Ano, jsou to oni! Studenti vyššího stupně gymnázia Mikulov!! Právě my, hrstka vyvolených, jsme byli zasvěceni ve čtvrtek 20. 11. 2014 do tajů forenzní analýzy pod speciálním školícím týmem, panem XY a paní XX ze super tajného výcvikového střediska známého pod zkratkou VŠCHT Praha. Za přísného utajení a dohledu několika speciálně vycvičených pedagogů jsme byli plně ponořeni do oblasti analýzy, daktyloskopie, výjimečných a drahých látek a do problematiky namlouvání mezi světluškami. dál v souboru.. Forenzní analýza

Připojené dokumenty: STUDENTI KRIMINALISTY

21listopad
2014

Mezinárodní nekuřácký den

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Víte, že se vždy třetí čtvrtek v listopadu je Mezinárodní nekuřácký den? Žáci Praktické školy dvouleté v rámci besedy vytvořili plakát na nástěnku a diskutovali o této problematice, zároveň mapovali situaci ve své třídě, rodině. CIMG2591 CIMG2592

Připojené dokumenty: CIMG2592, CIMG2591

20listopad
2014

Exkurze do lázeňského komplexu v Lednici

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Exkurze Lednice

Připojené dokumenty: Exkurze Lednice

20listopad
2014

Finové v Mikulově

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Ve dnech 3. - 18. listopadu 2014 v rámci projektu Erasmus + jsme se znovu stali hostinskou školou pro 5 žáků a 1 pedagoga z Finska. Společně se žáky z oborů  Stravovací a ubytovací služby, Pečovatelské služby prohlubovali své odborné a klíčové kompetence. Seznámili se s historií Mikulova a jeho okolím. Vařili jsme a ochutnali i speciality finské kuchyně např. sobí maso. V rámci exkurzí navštívili žáci vinné sklepy ve Valticích, lázeňský komplex v Lednici  a zařízení sociálních služeb Srdce v domě v Klentnici. To je jen malý výčet ze všech aktivit, které jsme pro žáky připravili v rámci jejich 16 denního pobytu na naší škole. Komunikačním jazykem byla angličtina, s kterou nám pomohli jako tlumočníci žáci Gymnázia pro které to byla také velká zkušenost. Všem žákům i učitelům děkuji za pomoc a vzornou reprezentaci školy. Na oplátku nám finští žáci představili svoji školu. Zveme vás v přiloženém odkazu do Helsinek. http://www.youtube.com/watch?v=fN4dFNPxp44&sns=em            

19listopad
2014

Školní exkurze

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

V úterý 18. 11. 2014 se zúčastnili studenti 2. ročníku studijního oboru Hotelnictví a cestovní ruch školní exkurze v řeznictví u Mikuliců. Majitelka prodejny paní Mikulincová je provedla prodejnou a seznámila s úsekem bourání a vykosťování jatečních mas. Studenti konečně viděli porcování a zpracování masa v reálných podmínkách, což dosud znali jen z teorie.   OLYMPUS DIGITAL CAMERA      

19listopad
2014

Matematická soutěž - MaSo

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

e středu 12. 11. 2014 se na naší škole konala již podruhé matematická soutěž MaSo. Tato soutěž probíhá současně na dvou místech a to v Praze na Univerzitě Karlově a v Mikulově na naší škole. Celkem se letošního podzimního MaSa zúčastnil rekordní počet týmů - magických 111. Naši studenti si vedli velmi dobře a tým ve složení: Jan Kocáb, Lubor Čech, Lukáš Míček a Mikuláš Černý nakonec dělilo od medailové pozice jen několik bodů. Ale hlavní bylo nadšení a týmový duch, což je v této soutěži důležitým předpokladem úspěchu a myslím, že i druhý tým ve složení Jonáš Tomek, Katka Pokorná, Jindra Šíma a Ondra Sláma vzorně reprezentoval školu. Na závěr bych chtěla poděkovat také všem studentům, kteří se podíleli na organizaci a zasloužili se tak o zdárný průběh celé soutěže.
Výsledková listina: http://maso.mff.cuni.cz/index.php?clanok=archiv&id=14podzim/vysledky.php
Přílohy - fotky do fotogalerie

19listopad
2014

Piškvorky 2014

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

V úterý 11. 11. 2014 se tři týmy z naší školy účastnily oblastního turnaje Piškvorky 2014. V konkurenci 19-ti týmů ze středních a základních škol z Břeclavska si naši studenti vedli přímo skvěle - všechny naše týmy se probojovaly do semifinále. Ve finále byl pak nejúspěšnější náš tým kapitána Jirky Valy - Olda Beránek, Terezka Svěchotová, Lukáš Míček a Janík Kocáb. S přehledem porazili týmy z dalších gymnázií (Břeclav, Hustopeče i Velké Pavlovice) a zajistili si opět postup do krajského kola. Takže hodně štěstí v krajském turnaji v pátek 21. 11. 2014 v Brně na gymnáziu Kap. Jaroše!
Výsledky: http://www.pisqworky.cz/vysledky/889
Fotky: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.10152422801987337.1073742050.47129402336&type=3
Napsali o nás: http://www.pisqworky.cz/novinky/1340-v-breclavi-zvitezil-tym-s-nejdelsim-jmenem-cele-souteze-taumatawhakatangihangakoauauotamateaturipukakapikimaungahoronukupokaiwhenuakitanatahu
 

17listopad
2014

Sbírka zimního ošacení a obuvi pro děti z osady Svaljava na Ukrajině

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

V týdnu od 3. do 7. listopadu 2014 proběhla na naší škole sbírka šatstva na zimu pro děti z Ukrajiny. Připojil se k nám i DD v Mikulově. V sobotu jsme odvezli věci do Brna, odkud poputují do rómské osady ve Svaljavě. O projektu, který v této vesnici začal před lety, si můžete přečíst na https://www.facebook.com/pomuzeme _DSC1083 _DSC1094 – kopie _DSC1098 – kopie _DSC1108

Připojené dokumenty: _DSC1108, _DSC1098 – kopie, _DSC1094 – kopie, _DSC1083

13listopad
2014

Logická olympiáda - postup do celostátního finále!

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

V pátek 7. 11. 2014 se konalo krajské semifinále Logické olympiády, kde naši školu reprezentovali v kategorii C Lubor Čech a v kategorii BJiří Vala. V každé kategorii soutěžilo 50 nejlepších studentů z celého Jihomoravského kraje. Lubor obsadil 22. místo a Jirka skvělé 2. místo, čímž si zajistil postup do celostátního finále. Bude se konat 1. 12. 2014 v Praze v Míčovně Pražského hradu. Klukům blahopřejeme a Jirkovi přejeme hodně štěstí do závěrečného kola. Držte palce! K. Kmetová     http://logickaolympiada.cz/krajska_kola/

11listopad
2014

Revize uživatelských poštovních schránek na GYMIK.CZ

Do kategorie Gymnázium přidala(a) lukas.ruzicka

Po poradě s panem ředitelem jsem se rozhodl vyčistit doménu od neaktivních uživatelů. Upozorňuji, že všechny poštovní schránky na doméně GYMIK.CZ, u kterých nebyla zaznamenána žádná aktivita po dobu jednoho roku, tedy po 1.9.2013, budou bez dalšího varování smazány včetně jejich obsahu. Pokud jste absolventy Gymiku a využíváte svou poštovní schránku, máte dvě možnosti.

  1. Schránku chcete aktivně používat: Ujistěte se, že se do ní příhlásíte během ochranné lhůty, která začne bežet ode dneška, tj. 11.11.2014.
  2. Schránku nechcete používat, ale chcete svá data: Zazálohujte si svá data a přestaňte schránku používat, nejpozději za rok bude smazána.
  3. Schránku nepoužíváte a data nechcete: Nemusíte dělat nic, schránka bude smazána.
Pokud jste stále studenty Gymiku, začněte svou schránku aktivně využívat! Podle rozhodnutí ped. rady student MUSÍ přes tuto schránku být dostupný učitelům a spolužákům. Pokud se v ochranné době nepřihlásíte a schránka bude smazána, tak pánbůh s vámi. Ochranná lhůta končí 30.11.2014. Po tomto datu se začne mazat.

07listopad
2014

Výroční zpráva školy 2013-2014

Do kategorie Nezařazené přidala(a) hana.mikulikova

Výroční zpráva o činnosti školy 2013-2014

Připojené dokumenty: výroční zpráva o činnosti školy 2013-2014

06listopad
2014

GSS Mikulov – Projektový den se zaměřením na dopravní výchovu, první pomoc a požární prevenci.

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

Dne 23. října 2014 se uskutečnil pro studenty nižšího gymnázia projektový den, v jehož průběhu se studenti seznámili s dopravní, zdravotní a požární tématikou. více v přiloženém souboru. D.Bartálová

GSS Mikulov dopr. výchova 2014-2

hasičiprojektový den - hasimezdravovědahasime2

Připojené dokumenty: GSS Mikulov dopr. výchova 2014-2, projektový den - hasime, zdravověda, hasime2, hasiči

05listopad
2014

Návštěva podzimního Londýna

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

V neděli před polednem jsme neusedli společně k rodinnému obědu, ale nalodili jsme se na palubu zájezdového autobusu (několikadenního přechodného bydliště). Plni očekávání jsme se v brzkých ranních hodinách přepravili přes kanál La Manche a dorazili do Londýna, který nás přivítal nad očekávání příznivým počasím. Slunce nad hlavou a nadprůměrné teploty nám umožnily pohybovat se po Londýně převážně po svých a zhlédnout jednotlivé památky ve své plné kráse. Pravý i levý břeh Temže přímo vyzývaly k aktivní turistice. 100_3658DSCF1322 DSCF1265 Více informací se dočtete v přiloženém dokumentu Říjnová Londoniéra  

Připojené dokumenty: Říjnová Londoniéra, DSCF1265, DSCF1322, DSCF1347, 100_3777, 100_3658

05listopad
2014

Gulášfest 2014

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

I v letošním ročníku Gulášfestu měla naše škola silné zastoupení. Tým učitelek a studentek se nejdříve musel poprat s nepřízní osudu – mlha, sychravo, cukr místo mouky… Ale pak už vše šlo jako po másle. Studentský hovězí guláš patřil mezi nejoblíbenější, jak se můžete přesvědčit na fotografiích v příloze. Někteří návštěvníci festivalu byli velmi zklamaní, že na ně nezbyla ani porce, a tak nám alespoň „vyčistili“ kotel. Děkujeme všem, kteří nám s přípravou guláše i našeho reprezentativního stánku pomohli. IMG_8139   IMG_8137

Připojené dokumenty: IMG_8139, , , IMG_8137

04listopad
2014

Český den proti rakovině 2014

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

CDPR_2014-podekovani-gssMikulov

Připojené dokumenty: CDPR_2014-podekovani-gssMikulov

01listopad
2014

Bioscop - Masarykova univerzita Brno

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

DNADne 29. 10. 2014 jsme absolvovaly kurz na Masarykově univerzitě. Naše gymnázium bylo zastoupeno v počtu tří studentek : Terezie Šrámková, Tereza Vajdíková a  Pavlína Zbořilová. Jednalo se o jednodenní kurz DNA a PCR očima biochemika. V moderně vybavené laboratoři univerzity jsme strávil šest hodin...

více se dovíte z přiloženého souboru .Bioskop
Terezie Šrámková, septima

27říjen
2014

XIX. Mezinárodní olympiáda Bishkek Kyrgyzstan 2014

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

jirka medaile Od 11.10. do 21.10. 2014  probíhala v Bishkeku MAO, na které byla také zastoupena Česká republika a především student kvinty GSS Mikulov Jiří VALA.       Velká gratulace k jeho úspěšné cestě celým ročníkem 2014 a skvělému  výsledku v  Bishkeku, který mu přinesl bronzovou medaili.  Přejeme hodně úspěchů v příštím ročníku Astronomické olympiády  Odkaz na článek v tisku  .http://www.astro.cz/clanek/6483                    V příloze použity soukromé fotografie J. Valy.

Připojené dokumenty: jirka medaile, jirka identifikace, jirka diplom, Jirka a nebe

23říjen
2014

Chléb a cibule

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Dne 15.10.2014 jsme se žáky třídy 1.KP navštívili v rámci exkurze pekařství Maja a cibulárnu Šebesta v Dolních Dunajovicích. V obou provozovnách nás provedli majitelé a seznámili žáky jak s přípravou a pečením chleba, sklizní a tříděním cibule, tak expedicí a skladováním zmíněných komodit. Prohlídky byly na velmi vysoké úrovni a žáci dostali nejen plno nových informací, ale také exkurze přispěla ke stmelení třídy. Bc. Miroslav Dufek CIMG3223

Připojené dokumenty: CIMG3223

23říjen
2014

Cizí kuchyně

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Dne 21.10.2014 jsme se třídou 3.KP navštívili v rámci exkurze břeclavská stravovací zařízení, která se zaměřují na pokrmy cizích kuchyní. Byla to pizzerie Grosseto a Gargano, čínská restaurace Hongmantianjivou, turecké bistro Istanbul kebab a mexická restaurace Popokatepetl. Žáci si prohlédli nejen kuchyně a stravovací části, ale také si mohli některé výrobky sami vyrobit, popřípadě ochutnat. Exkurze splnila svůj cíl, byla poučná, zajímavá a žákům se líbila. Bc. Miroslav Dufek CIMG3242

Připojené dokumenty: CIMG3242

21říjen
2014

XVIII. Veletrh vzdělávací nabídky v Břeclavi

Do kategorie Nezařazené přidala(a) hana.mikulikova

Ve dnech 21. - 22. října 2014 se koná Veletrh vzdělávací nabídky středních škol v Břeclavi, jehož pořadatelem je Středisko služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno. Stánek naší školy s prezentací všech oborů vzdělání  najdete v hlavním sále. Zároveň žáci oboru vzdělání Kuchař- číšník připravili na slavnostní zahájení raut. Jste vítáni nejen na stánku, ale také u příležitosti Dne otevřených dveří, který se koná 10. prosince 2014 od 9.00 - 17.00 hodin. CIMG2416CIMG2425CIMG2422 CIMG2419

Připojené dokumenty: CIMG2419, CIMG2422, CIMG2425, CIMG2416

20říjen
2014

Logická olympiáda – kategorie B

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

  Od 8. do 14. října 2014 se konalo nominační kolo logické olympiády. Celkem se v Kategorii B (druhý stupeň ZŠ a odpovídající ročníky víceletých SŠ) do soutěže zapojilo 18 409 řešitelů, z toho v našem kraji 2 389. Na naší škole vyhrál Lubor ČECH (2.0), v rámci kraje dosáhl na vynikající třetí příčku (v rámci celé republiky skončil na děleném 13. – 23. místě) a stává se krajským semifinalistou – postupuje do krajského kola, které se koná7. listopadu 2014 v Brně. Na druhém místě se na naší škole umístil Filip ČERNÁK také ze sekundy. Klukům blahopřejeme a Luborovi držíme palce v dalším kole! K.Kmetová

19říjen
2014

Jak neporazit sám sebe aneb Dej i škole šanci

Do kategorie SOU přidala(a) hana.mikulikova

Ve dnech 13. a 14. října 2014 se rozjeli vybraní žáci s výchovným poradcem a metodikem prevence do areálu Campu Nové Mlýny. Tento výjezd byl financován z dotačního programu vyhlášeného Jihomoravským krajem. V rámci připraveného pobytu se žáci zamýšleli nad důvody a důsledky záškoláctví, projevy šikany a agresivity vůbec. Formou sociálních her řešili životní situace, které jim znesnadňují život. Modelové situace byly orientovány na posílení sebedůvěry, vztahů mezi žáky v kolektivu a sebepřijetí. Na závěr pobytu si každý žák připravil tzv. rady do života. Celý pobyt byl provázen dobrou náladou. CIMG2392 CIMG2414 CIMG2359

Připojené dokumenty: CIMG2359, CIMG2414, CIMG2392

16říjen
2014

" Zprava z Cholpon-Ata" Jiří Vala a Mezinárodní astronomická olympiáda 2014

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

 

 

letiste_v_Biskekuzahajovaci_ceremonial

 

Vážení rodiče,
zdravím Vás z Cholpon-Ata. Vše je v pořádku, dětem se tu líbí. Jediným problémem je značně náladové připojení k internetu a pravděpodobně i doručování SMS.

S pozdravem
Jan Kožuško

--
Jan Kožuško
Ústřední komise Astronomické olympiády
Česká astronomická společnost
kozusko@astro.cz
http://olympiada.astro.cz
Alespoň nějaké informace z dění Mezinárodní astronomické olympiády. Čekáme napjatě na další zprávy, jak si vede náš student kvinty Jiří Vala. Držme palce. ;-)
 

 

Připojené dokumenty: zahajovaci_ceremonial, letiste_v_Biskeku

16říjen
2014

Absolventi naší školy maturantům

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

V pátek 10. 10. 2014 jste na GYMIKu mohli spatřit staré známé tváře. Možná jste si kladli otázku: Co tady dělají? Odpověď je jasná, přišli vyložit svoje životní zkušenosti. Konala se totiž beseda ABSOLVENTI MATURANTUM, která má na naší škole již několikaletou tradici. Studenti posledních ročníků se dozvěděli spoustu zajímavých věcí o studiu na vysokých školách a studentském životě z mnoha různých pohledů. Pět věrných bývalých studentů GYMIKu ochotně sdělovalo své názory na přednášky, ubytování, absenci, bydlení, stravování, dopravu a mnoho dalších. Nejvíce nás zaujala  různorodost životních osudů a také to, že i vážnější témata dokázali podat zábavnou formou, takže jsme místo plánovaných dvou hodin na přednášce ochotně rovnou strávili hodiny tři. Děkujeme třem Petrům (Dvořák, Marcinčák, Palíšek), Lucce Kovácsové a Andreji Konečné, že si našli čas, přišli se s námi ochotně podělit o svoje zkušenosti a dali nám spoustu zajímavých rad a tipů.

                                                                                               Natálie Válková, oktáva             

15říjen
2014

Za „učitelem národů“ do Uh. Brodu (exkurze do Muzea J. A. Komenského)

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

      Dne 14. 10. 2014 se studenti sexty a 2. A se svými vyučujícími českého jazyka  vydali do Uherského Brodu na exkurzi do Muzea Jana Amose Komenského.. I přes menší ranní potíže (pamatujte, když se jede na exkurzi, nastavte si i tři budíky!!) a okružní cestu po Mikulově, jsme se kolem osmé hodiny vypravili smluveným autobusem na dalekou cestu – přes Břeclav až do Uherského Brodu. Většina z nás sice v autobuse dospávala noc, nicméně určitě za přítomnosti myšlenek a snů o panu Komenském. K Muzeu jsme dorazili kolem desáté hodiny. Při vstupu jsme si prohlédli a někteří i zakoupili různé upomínkové předměty a brožurky o J. A. Komenském a pod dohledem paní průvodkyně jsme vyrazili poznávat taje života „učitele národů“. Zjistili jsme tedy, že měl například tři ženy, přičemž potomci jedné z nich uchovávají prsten darovaný Amosem jejich praprapra a tak dále babičce, a nebo také že pocházel z bohaté měšťanské rodiny. Prohlídka nám přiblížila i historii města, a tak jsme objevili např. velký barvířský mandl. Po celou dobu nás provázely zajímavé audiovizuální programy a filmy o životě Jana Amose (působivá byla tzv. Studna poznání), mohli jsme nahlédnout i do třídy z doby Komenského. Po skončení opravdu  pestrého programu jsme se ještě vyfotili s panem Ámosem (sochou v nadživotní velikosti před muzeem) a rozjeli se zpátky do Mikulova.

Tomáš Foltán, sexta

komenský

Připojené dokumenty: komenský

09říjen
2014

Hodonín 2014 - Muzeum nafty a Muzeum TGM

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

 OLYMPUS DIGITAL CAMERA 

Naše třída kvarta byla 2.10.2014 na exkurzi v Hodoníně.

Nejprve jsme navštívili Muzeum TGM, kde jsme se seznámili s životem prvního československého prezidenta T. G. Masaryka. Kromě fotografií, osobních předmětů a důležitých dokumentů jsme viděli  i videa z různých období jeho života a slyšeli jsme nahrávku s jeho projevem.

Po prohlídce muzea jsme se přemístili do Muzea naftového dobývání a geologie, kde nás zajímavou formou seznámili s těžbou  a využitím ropy. Doplnili jsme si tak své znalosti z hodin chemie a někteří  z nás si dokonce koupili na památku malé vzorky ropy.

 

                                                                                               Eliška Marxová, Bára Janíková

                                                                                                                  Kvarta

 další fota na http://danihas.rajce.idnes.cz/

Připojené dokumenty: OLYMPUS DIGITAL CAMERA, OLYMPUS DIGITAL CAMERA

08říjen
2014

Prima v mikulovské knihovně

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

     Minulou středu 1. 10. 2014 se prima v českém jazyce vydala na exkurzi do Městské knihovny Mikulov. Prostory knihovny byly některým žákům důvěrně známé. Mnozí si chodí knihy půjčovat pravidelně.

     V novém prostředí dětského oddělení nás přivítala vedoucí knihovny Mgr. Ilona Salajková, která nás seznámila nejen se službami knihovny, ale také s výstavními prostorami v podkroví budovy. V závěru setkání paní Salajková vyzvala žáky k tvůrčí spolupráci ve výtvarné a literární soutěži Vítejte v Cerkově. (Bližší informace k soutěži najdete na nástěnkách v učebně 22 i při vstupu k přírodovědným pracovnám.)

Martina Daňková

06říjen
2014

Piškvorky xox - školní kolo

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

jirí Ve čtvrtek  2.10. 2014 proběhlo školní kolo v Piškvorkách. Celkem se do školního kola zapsalo či probojovalo 24 studentů z celé školy. Hrálo se švýcarským systémem na 6 kol. Celé klání vyhrál Lubor Čech  2.0  a spolu s ním postupuje do dalšího kola 11 soutěžících - blahopřejeme. Oblastní kolo se koná v úterý  11. listopadu 2014  v Břeclavi, držte nám palce! Kamila Kmetová foto bude publikováno dodatečně  

Připojené dokumenty: jirí, piškvorky6, piškvorky5, piškvorky4, piškvorky3, piškvorky1

02říjen
2014

Gymik v televizním U6

Do kategorie Gymnázium přidala(a) alena.batkova

U6 - Net
 
 V pondělí  29.9.2014 se vybraní studenti našeho gymnázia zúčastnili natáčení pořadu České televize s názvem U6 - Úžasný svět techniky. Podrobnosti o tom jak si vedli, se dočtete v jejich vlastním příspěvku. 
V.Mikel a K.Kmetová

 U6-úžasný svět techniky (1)

Připojené dokumenty: U6 - Net, U6-úžasný svět techniky (1)

02říjen
2014

Třídní exkurze 3.SM a 3.CU do Moravského krasu

Do kategorie SOU přidala(a) ivana.gattingerova

Ve středu 24. září 2014 jsem o půl jedné se svými třeťáky oboru Strojní mechanik a Cukrář vyrazila na mikulovské nádraží a odjeli jsme do Adamova v Moravském krasu. Na chatě Švýcárna jsme měli objednány dva noclehy a navzdory nepříznivé předpovědi počasí jsme se na naši exkurzi moc těšili. Z Adamova jsme se vydali na Švýcárnu pěšky a po ubytovacím rituálu jsme strávili příjemný večer ve zdejší společenské místnosti. Druhý den jsme absolvovali prohlídku Staré huti, kde je muzeum železářství, a vyrazili jsme pěšky naučnou stezkou k Rudickému propadání. Cestou jsme prozkoumávali přístupné jeskyně a podívali jsme se na vývěry Jedovnického potoka u Býčí skály, prošli jsme územím, do kterého Eduard Štorch zasadil své Lovce mamutů, a nakonec jsme obdivovali, jak se u Rudic Jedovnický potok propadá 10 metrů hluboko do skály. Obědvali jsme ve Křtinách a tam jsme si také prohlédli barokní kostel, krásné dílo stavitele Santiniho. Opět pěšky jsme se vydali zpět do naší chaty. Po večeři jsme probírali zážitky a masírovali si nohy, nezvyklé na takovou zátěž. V pátek jsme podnikli jen krátkou procházku k Hubertově studánce, kterou se nám bohužel nepodařilo najít, a pak už jsme  jeli domů. Děkuji všem svým žákům, kteří se mnou jeli a byli opravdu vzorní a báječní, a také personálu chaty Švýcárna. Všem doporučuji toto levné a kvalitní ubytování s dobrým jídlem. Mgr. Dagmar Břečková, tř. uč.

22září
2014

Festival SÝR 2014

Do kategorie SOŠ přidala(a) ivana.gattingerova

V sobotu 20. 9. 2014 proběhl za hojné účasti široké veřejnosti na mikulovském náměstí 2. Ročník soutěže pro malovýrobce sýrů a sýrových výrobků Festival SLOWFOOD PÁLAVA. Naši studenti 2. ročníku oboru Hotelnictví a cestovní ruch pomáhali s organizací a měli možnost zažít v akci mezinárodní porotu, která hodnotila 90 vzorků od 29 výrobců.Společně se studenty Vyšší odborné školy potravinářské a mlékárenské v Kroměříži třídili soutěžní vzorky sýrů z kravského, kozího a ovčího mléka a také ochutnali různé speciality  farmářů z Čech i Slovenska.